Karnawałowe przekąski według Mateusza Gesslera

Młode pietruszki duszone z miodem

Młode pietruszki duszone z miodem (fot. materiały prasowe)

Karnawał to czas zabawy i radości. Ważną częścią każdego udanego przyjęcia jest także pyszne jedzenie. Jeśli właśnie planujesz imprezę i poszukujesz kulinarnych inspiracji, sprawdź, co proponuje mistrz sztuki kucharskiej Mateusz Gessler, Ambasador Centrów Handlowych Pasaż Tesco.

Najprostszym rozwiązaniem na spotkanie ze znajomymi będą ciekawe przekąski. Najlepiej, aby takie mini dania były zróżnicowane pod względem smaków (wytrawne i słodkie) oraz sposobu podania (na zimno i na ciepło). Oto trzy przepisy Mateusza Gesslera, które sprawią, że goście będą pod ogromnym wrażeniem Twoich umiejętności i nie wyjdą od Ciebie głodni.

Młode pietruszki duszone z miodem

SKŁADNIKI:

600 g korzenia młodej pietruszki

150 g miodu

2 papryczki chili

100 ml bulionu warzywnego

2 łyz?ki masła klarowanego

50 ml nalewki owocowej

1⁄2 limonki

sól morska

PRZYGOTOWANIE:

Pietruszki umyj i osusz oraz przekrój je na pół. Następnie przesmaż je na suchej, rozgrzanej patelni, a po kilku minutach dodaj 1 łyżkę masła oraz bulion. Podduś przez około 5-7 min do miękkości. Kiedy płyn odparuje, dodaj pozostałe masło, miód, nalewkę owocową oraz papryczkę chili, oczyszczoną z pestek i posiekaną. Dopraw solą i podsmaż, by uzyskać złoty kolor. Schłodzone warzywa skrop sokiem z limonki. Podawaj na roszponce w towarzystwie warzyw.